Mei 23, 2012, 19:59:25 *
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Nieuws: Ingrediënt van de maand: maanzaad
   
Koken Rabarbergebakje met vanilleroom - Pici All’Etrusca - Hartige tompoes van asperges, paddestoelen en hazelnoot
Producten Wat de pot schaft - Lisette Kreischer - De Zilveren Lepel Toscane - Home Made Zomer
Actueel Foodie-cadeautjes voor moederdag - Winnaar yogifood-actie bekend - April 2012: Currycollege, gerookte tofu en een lekker ijsje
   Startpagina   Help Kalender Inloggen Registreren Smoelenboek Vegatopia Forumregels  



Pagina's: [1] 2 3   Omlaag
  Print  
Auteur Topic: Binnenkort weer gekwispel in huis  (gelezen 1623 keer)
0 geregistreerde leden en 1 gast bekijken dit topic.
Eelco
Administrator
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Man
Berichten: 7.967



eelcoherder
WWW
« Gepost op: September 06, 2011, 21:11:55 »

Onze hondeloze tijd duurt ineens toch korter dan verwacht. Onverwacht kregen we een telefoontje van het bazinnetje van Bastiaans vader. In Tsjechië zijn onlangs de puppies geboren van haar andere hond, Nemo (die daar een vrolijk weekend met het kooikervrouwtje Arabela heeft gehad). Of wij interesse hadden in een van de reutjes - een stel had zich teruggetrokken.

Zo'n puppie vergt vooral in de eerste weken veel aandacht, dus eerst hebben we gekeken of ik het me kan veroorloven een tijdje voornamelijk thuis te werken en niet constant op zakenreis moet. K. heeft dan veel repetities, maar kan hopelijk af en toe wat met de regisseur regelen. We hebben besloten dat het moet kunnen. We kennen ondertussen ook heel wat hondenmensen, waar we (hopelijk) af en toe ook op terug kunnen vallen.

En dit wordt hem dan: Aithér, op de foto's een lief klein kalfje, drie weken oud. Aithér is de Tsjechische schrijfwijze van Aether (Αἰθήρ).

Een mooie naam, maar dat verwordt bij het roepen al snel tot 'Eiter' (Duits voor etter, niet handig als je in Hildesheim woont). Helemaal zeker is het nog niet, maar de kans is groot dat we hem Lytse gaan dopen (lyts is Fries voor klein en Aithér was bij de geboorte de kleinste van het stel).

De communicatie met de fokster verloopt via Google Translate, omdat zij geen Engels of Duits spreekt of verstaat  Cool. Half oktober kunnen we Aithér/Lytse ophalen. Spannend!
« Laatste verandering: September 06, 2011, 21:15:02 door Eelco » Gelogd

This is between me and the vegetable.
haantje
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 5.588



WWW
« Antwoord #1 Gepost op: September 06, 2011, 21:26:20 »

Wat fijn  Cheesy
In protte lok mei lytse Lytse tawinske!
Gelogd

"Vroeger, toen kraaiden de hanen nog. Tegenwoordig gapen ze alleen nog maar", zei de dove.
Hizikigrrrl
Global Moderator
Mega-forummer
******
Online Online

Geslacht: Vrouw
Berichten: 17.392



« Antwoord #2 Gepost op: September 06, 2011, 22:11:39 »

Wat fijn voor jullie!
Gelogd
Dot
Super-forummer
*****
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 3.835



« Antwoord #3 Gepost op: September 06, 2011, 22:33:29 »

Wat leuk, Eelco. Mooi beestje ist!
Gelogd

Ze had een jurk met bloemknoppen aan
en toen ze in de zon ging staan
zijn al die knopjes één voor één open gegaan
Nevyn
Super-forummer
*****
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 2.060



« Antwoord #4 Gepost op: September 07, 2011, 17:20:04 »

Leuk hoor!  Smiley
Gelogd
Leintjecherubijntje
Bekende op het forum
**
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 44



« Antwoord #5 Gepost op: September 07, 2011, 17:47:54 »

Gefeliciteerd met de aanstaande gezinsuitbreiding  Cheesy.
Gelogd
Selly
Redactie Vegatopia
Mega-forummer
******
Offline Offline

Berichten: 20.020



« Antwoord #6 Gepost op: September 07, 2011, 18:17:21 »

leuk voor jullie hoor !
Gelogd

,,,,فلافل
Temari
Super-forummer
*****
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 1.064


« Antwoord #7 Gepost op: September 07, 2011, 18:18:43 »

Wat leuk voor jullie, Eelco! En volgens mij ook heel leuk voor de pup!
Gelogd
lieve lijn
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 5.811



lieflijntje
WWW
« Antwoord #8 Gepost op: September 08, 2011, 12:01:59 »

Wat fijn! Een nieuwe pup vervangt natuurlijk bastiaan niet maar denk dat het wel heerlijk zal zijn weer hondengezelschap in huis te hebben. Leuk!
Gelogd

Ga vanavond naar bed met een goed boek, of iig met iemand die er een gelezen heeft!
koekje
Redactie Vegatopia
Super-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 3.777



« Antwoord #9 Gepost op: September 08, 2011, 16:51:29 »

Ahhh, wat een schattig bolletje! Veel plezier met de nieuwe woef!
Gelogd

'Never eat more than you can lift' - Miss Piggy
Eelco
Administrator
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Man
Berichten: 7.967



eelcoherder
WWW
« Antwoord #10 Gepost op: Oktober 02, 2011, 23:14:03 »

Nog twee weken en dan mogen we Lytse ophalen! En zojuist heeft de fokster foto's en video's gestuurd. Voor de liefhebbers van bolletjes wol:

Dit is dan Lytse: http://youtu.be/gE6ryNkUhtc

Aan het worstelen (Lytse ligt bovenop) http://youtu.be/0aWw0OYXHPo

En hier ligt de grappenmaker in een kast en is verrassend lang geconcentreerd bezig met een geel, rubberen geval:  http://youtu.be/09RzJKzFYTE

Nog een paar foto's:












Gelogd

This is between me and the vegetable.
Hizikigrrrl
Global Moderator
Mega-forummer
******
Online Online

Geslacht: Vrouw
Berichten: 17.392



« Antwoord #11 Gepost op: Oktober 02, 2011, 23:15:43 »

Cute!
Gelogd
greet
Super-forummer
*****
Online Online

Berichten: 3.162



« Antwoord #12 Gepost op: Oktober 02, 2011, 23:30:51 »

Wat een schatje! Cheesy
Gelogd
Aiko
Koning Slachter
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Man
Berichten: 8.112



« Antwoord #13 Gepost op: Oktober 02, 2011, 23:56:13 »

Is inderdaad een snoezeltje. Is het eenzelfde soort hond als Bastiaan?
Gelogd

 « Laatste verandering: morgen om 16:28:05 door Aiko »
Eelco
Administrator
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Man
Berichten: 7.967



eelcoherder
WWW
« Antwoord #14 Gepost op: Oktober 03, 2011, 01:52:52 »

Is inderdaad een snoezeltje. Is het eenzelfde soort hond als Bastiaan?
Ja, ook Lytse is een kooikerhondje. Maar gelukkig ziet hij er (voor kenners in ieder geval) compleet anders uit. Donkerder, andere vlekken. En waarschijnlijk ook iets minder impulsief dan Bastiaan (die had toch veel kenmerken van zijn vader, Lytses vader is een stuk rustiger). We zijn in ieder geval van plan Lytse van het begin af aan met muziek vertrouwd te maken - Bastiaan had het niet zo begrepen op mijn pianospel of K.'s gezang, beetje lastig (maar geen reden om Bastiaan postuum af te doen, laat dat duidelijk zijn).
Gelogd

This is between me and the vegetable.
haantje
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 5.588



WWW
« Antwoord #15 Gepost op: Oktober 03, 2011, 16:48:46 »

Wat een hummeltje nog Liefde
Gelogd

"Vroeger, toen kraaiden de hanen nog. Tegenwoordig gapen ze alleen nog maar", zei de dove.
Monica
Bekende op het forum
**
Offline Offline

Berichten: 38



« Antwoord #16 Gepost op: Oktober 03, 2011, 22:15:53 »

Agossie wat een schatje!  Liefde
Gelogd
Lelle
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 7.376



« Antwoord #17 Gepost op: Oktober 07, 2011, 22:23:52 »

O wat een prachtig beestje ook weer.
Heel veel geluk met haarhem!
« Laatste verandering: Oktober 22, 2011, 13:23:19 door Lelle » Gelogd

I high fived a shark, and then we ate burritos." - Martin Luther King Jr.'s other dream.
Eelco
Administrator
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Man
Berichten: 7.967



eelcoherder
WWW
« Antwoord #18 Gepost op: Oktober 17, 2011, 21:50:17 »

Afgelopen zaterdag hebben we Lytse opgehaald uit Mimon (Tsjechië), dus we hebben alweer twee dagen gekwispel in huis. Lytse doet zijn naam eer aan en is dus vrij klein (9 weken, 2.3 kg) - zijn moeder Arabela heeft tenslotte ook een vrij tenger postuur en de worp was ook vrij groot (acht puppies).

Maar hij blaakt van gezondheid en is nogal eh... initiatiefrijk. Het liefst jaagt hij de herfstbladeren achterna en ook binnen is hij constant op ontdekkingstocht - en hij vindt kabels helaas ook vrij spannend, we hebben dus al wat kabels moeten verleggen. Vanmiddag waren we in het losloopgebied, waar hij aardig wat honden heeft ontmoet (grotendeels oude bekenden van ons). Dat vond hij erg (in-)spannend, dus na een poosje verschool hij zich achter mij - 'laat me met rust, honden' (ik heb ze dus vriendelijk weggejaagd).

Knuffelig is meneer ook, dat zul je direct op de foto's kunnen zien. Het liefst zou hij bij ons in bed slapen (daar wachten we nog even mee, maar we hebben wel 's ochtends al uitgebreid in bed geknuffeld).

Maar laten we bij het begin beginnen. Vrijdag zijn we naar Dresden gereden, zodat zaterdag de weg naar Tsjechië niet al te lang meer was. Daar hebben we in het Mexicaanse thema-hotel Mezcalero in de 'bruiloftssuite' geslapen (toeval overigens, maar wel leuk).



Op onze laatste vrije avond hebben we het mooie centrum van de stad bekeken (Semperoper, Zwinger, ...) en in een vegetarisch restaurant (Brennnessel) heerlijk gegeten.

De volgende dag zijn we via een 'smokkelaarsroute' (we hadden in de TomTom 'vermijd tolwegen' ingesteld) in Mimon aangekomen en na wat zoeken belden we bij de fokster, Katharina, en haar dochters aan. Gelukkig was er ook een huisvriend, die een beetje Engels en Duits sprak. Desondanks zijn we, na zo'n twee uur met de puppies te hebben gespeeld, vrij snel weer op pad gegaan - de communicatie was toch moeizaam en we hadden een lange terugreis voor de boeg.

Een rit van vijfeneenhalf uur met drie pauzes. Lytse heeft in het begin kort gejammerd, maar was daarna rustig en opgewekt. Zonder problemen dus.



Eenmaal thuisgekomen hebben we hem het hele huis en de tuin laten ontdekken, gevolgd door een speelpartij ...



... en een slaappartij.



De eerste nacht is Lytse drie maal wakker geworden. Z'n bench is drooggebleven en eenmaal buiten heeft hij meteen geplast. Overdag heeft hij, behalve twee ongelukjes, overigens ook niet binnen geplast. Hij is dus al zindelijk!

En de volgende ochtend mocht hij bij ons in bed, lekker knuffelen.
.

Zo, dat is in een notendop ons verslag van de afgelopen dagen. Lytse ligt nu op mijn schoot te slapen, moe van alle gebeurtenissen.
Gelogd

This is between me and the vegetable.
haantje
Mega-forummer
******
Offline Offline

Geslacht: Vrouw
Berichten: 5.588



WWW
« Antwoord #19 Gepost op: Oktober 17, 2011, 22:02:52 »

Prachtig mooi  Cheesy
Gelogd

"Vroeger, toen kraaiden de hanen nog. Tegenwoordig gapen ze alleen nog maar", zei de dove.
Pagina's: [1] 2 3   Omhoog
  Print  
 
Ga naar:  



Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Pagina opgebouwd in 0.102 seconden met 23 queries.

Google bezocht deze pagina voor de laatste keer op Mei 01, 2012, 00:13:56