Ingrediënt: amarenen

amarenen thb

Amarenen: engeltjes die op je tong piesen

 

Koken op het forum

Re:Wat eten we vandaag?
Wraps met erin een frisse salade van avocado, kidneybonen (shit waarom heb ik die limoen 2 dagen terug opgegeten, oh ja, omdat ie opmoest), kerstomaten, koolrabi, yoghurt, kaas. Gazpacho.
Mango toe.
Re:Wat kan ik met de volgende ingredienten?

Weet er iemand trouwens iets leuks met een halve bloemkool en een krop ijsbergsla? Ik heb alles in de voorraadkast staan wat je maar kan wensen, en was zelf in de richting van een...
Re:Wat kan ik met de volgende ingredienten?
Haa kimchi. Veel soorten zijn trouwens met vissaus, let daar even op als je dat niet eet (maar er zijn ook soorten zonder). Kennen jullie dat verhaal dat Maartje en ik met een pot kimchi uren in de trein naar Eelco gingen?
Afijn.

Bij die pannenkoekjes ...

Geschreven door Tertia zondag, 06 september 2009 01:00

vegetarische quesedilla

Met een stapeltje tortilla's maak je deze heerlijke Mexicaanse quesedilla's. Lekker als hapje tijdens een buffet of als voorgerecht.

Het recept voor deze lekkere Mexicaanse quesedilla's komt uit het door ons met 4 sterren besproken kookboek Fresh + Fast van Michele Cranston.

Voor 16 stukjes/4 personen

  • 4 el ontpitte en in stukjes gesneden zwarte olijven
  • 1 grote Spaanse peper, fijngesneden
  • 125 ml lichte olijfolie
  • 500 g pompoen
  • 1 tl gerookte paprikapoeder
  • 300 g geraspte mozzarella*
  • 150 g feta, verkruimeld
  • 8 witte maistortilla’s van 16 cm
  • 2 handenvol blaadjes koriander


*(noot van de redactie: fijngesneden kan ook, gewone geraspte kaas kan ook).

Verwarm de oven voor op 180 graden.

Draai de olijven, Spaanse peper en olijfolie in een blender tot een pittige olie.

Snij de pompoen in kleine stukken en leg ze op een bakplaat. Kwast er de peperolie over en bestrooi met paprikapoeder. Zet 30 minuten in de oven of tot de pompoen goudbruin en zacht is.

Vermeng de mozzarella en feta in een kom.

Leg een tortilla op een schone snijplank. Strooi hier lekker veel kaas over, wat van de pompoen en de koriander. Leg hier een tweede tortilla bovenop, kwast er peperolie overheen en zet weg. Maak zo nog drie quesedilla’s.

Leg ze op een geoliede bakplaat en zet ze 7 minuten in de oven. Draai ze voorzichtig om en zet ze nog 7 minuten in de oven. Haal ze uit de oven en snij ze in vieren. Dien meteen op.


Share