Vegetarisch - voor iedereen > Lekker gezond

Vegetariers minder kans op kanker?

<< < (23/24) > >>

Christiaan:

--- Citaat van: Sander op 03 september 2006, 08:37:11 ---Komt waarschijnlijk doordat 99% van de reguliere oncologen hier in Nederland niets wil weten van een relatie tussen voeding en kanker.

Kijk anders eens of je in een bibliotheek een exemplaar van Nutritional Oncology kan vinden.

--- Einde van citaat ---
Ferme uitspraak. Niemand wil zo ver gaan als die kwakzalver Moerman, die durfde te beweren dat zijn dieet genezend was. En dat boek, ja, uit de blurb kan ik niet opmaken in hoeverre de auteurs overtuigd zijn van een zo sterke relatie als jij dat bent. Ik denk dat heel veel artsen een relatie tussen voeding en kanker niet ontkennen, maar er ook weer niet zo sterk in geloven als jij.

Sander:

--- Citaat van: Christiaan op 05 september 2006, 23:06:10 ---
--- Citaat van: Sander op 03 september 2006, 16:29:46 ---Er is nog nooit gedegen wetenschappelijk onderzoek naar de genezende werking van de Moermantherapie uitgevoerd, dus wat je hier zegt klopt niet.

--- Einde van citaat ---
Omdat Moerman het instellen van zo'n onderzoek gesaboteerd heeft.

--- Einde van citaat ---

Wie heeft jou die onzin op de mouw gespeld?

Als er iets of iemand is die zo'n onderzoek gesaboteerd heeft, dan is het wel het KWF.  Nota bene. PM je adres maar, als je daar harde bewijzen voor wilt zien.

Sander:

--- Citaat van: Christiaan op 05 september 2006, 23:11:34 ---Niemand wil zo ver gaan als die kwakzalver Moerman, die durfde te beweren dat zijn dieet genezend was.
--- Einde van citaat ---

Moerman (en ook Houtsmuller) een kwakzalver noemen is juridisch aanvechtbaar en de rechter zal jou dan ongelijk geven, is uit het verleden gebleken. De Vereniging tegen de Kwakzalverij heeft diverse malen het juridische onderspit moeten delven wanneer hun slagen in de rondte (onder het mom van 'een vliegende kraai vangt altijd wel wat') werden aangevochten.


--- Citaat ---En dat boek, ja, uit de blurb kan ik niet opmaken in hoeverre de auteurs overtuigd zijn van een zo sterke relatie als jij dat bent. Ik denk dat heel veel artsen een relatie tussen voeding en kanker niet ontkennen, maar er ook weer niet zo sterk in geloven als jij.
--- Einde van citaat ---

Omdat ze geen zak verstand hebben van voeding. Er zijn al wel reguliere artsen die geloven dat goede voeding de kwaliteit van leven van kankerpatienten kan verbeteren, er zijn er helaas nog maar weinig die niet in willen zien dat het levensverlengend en soms (kans op totale regressie groter dan je op basis van toeval mag verwachten) zelfs genezend. Het bewijs daarvoor is inmiddels overweldigend.




Sander:

--- Citaat van: Christiaan op 05 september 2006, 23:07:28 ---
--- Citaat van: Sander op 03 september 2006, 08:37:11 ---De schatting is dat ongeveer 80%(!) van de gevallen van darmkanker gerelateerd is aan het dieet (en dus mogelijk te voorkomen was).

--- Einde van citaat ---
Wiens schatting? Die van Dr. Valstar?

--- Einde van citaat ---

Neen.

Hizikigrrrl:
Rood vlees verhoogt kans op borstkanker

Uitgegeven: 14 november 2006 15:17
Laatst gewijzigd: 14 november 2006 16:48
http://www.nu.nl/news/885883/83/Rood_vlees_verhoogt_kans_op_borstkanker.html

WASHINGTON - Jongere vrouwen (tot 45 jaar) die dagelijks rood vlees consumeren hebben een grotere kans op het krijgen van borstkanker. Dat blijkt volgens The Washington Post van dinsdag uit een onderzoek van de Harvard-universiteit onder meer dan 90.000 Amerikaanse vrouwen. Het onderzoek richtte zich op een veel voorkomende vorm van borstkanker, waarbij de tumoren gevoelig zijn voor de hormonen oestrogeen of progesteron.

De onderzoekers benadrukken dat er nog veel nader onderzoek nodig is, maar dat nu al geadviseerd kan worden om de consumptie van rood vlees te beperken. Dit vlees is ook al eerder in verband gebracht met de ontwikkeling van darmkanker.

Wat er nu precies aan de hand is met rood vlees is niet echt duidelijk. Mogelijk komen er bij de bereiding ervan kankerverwekkende stoffen vrij of komen groeihormonen in het rundvlees vrij in het menselijk lichaam.

Het gebruik van groeihormonen bij de runderteelt is in ons land en in de rest van de Europese Unie verboden. In de Verenigde Staten is dat niet het geval.

Deskundigen wijzen erop dat alleen op basis van dit onderzoek geen definitieve conclusies getrokken mogen worden. De uitkomsten onderstrepen wel eerdere onderzoeken die stellen dat een gezonde levensstijl al in de jonge jaren blijvend van grote invloed kan zijn op de gezondheid in latere jaren.

The Washington Post: Breast Cancer Risk Linked To Red Meat, Study Finds

Harvard-onderzoek

Navigatie

[0] Berichtenindex

[#] Volgende pagina

[*] Vorige pagina

Naar de volledige versie