Vegetarisch - voor iedereen > Dieren, natuur & milieu
Milieu: etensresten door de afvoer of niet?
Sam:
Er is op dit moment een campagne aan de gang om mensen ervan bewust te maken dat je geen frituurvet etc door het riool moet spoelen. Ja, logisch denk je dan. Maar wat als het om een restje soep gaat? Ik weet dat veel organisch afval in ons afvoerwater niet goed is, wij hebben in Nederland dan ook standaard geen vermalers in de afvoer hebben, zoals in Amerika. Maar waar ligt de grens? Kan een restje soep wel, maar een halve pan vergeten pasta niet? En als dat niet kan, wat doe je dan met je restjes drabbige of heel erg stinkende zaken? Gaat dat door de gootsteen of, als het niet past, door het toilet, of heb je er een andere oplossing voor?
Wombat:
Vet sowieso niet, vaste zaken ook niet. Lijkt me. En als het drabbige zaken zijn in een melkpak of zo. Of bijvoorbeeld in een ijsbakje, dat je bewaard hebt voor dit soort noodgevallen. Dat geldt ook voor stinkende zaken: in een afgesloten bakje.
Flapke:
Dat wat in het riool hoort is toch ook organisch ? ;D
Wij hebben een composthoop dus daar gaat het meeste op maar een restje soep gaat door het toilet.
Frituurvet brengen we naar het containerpark (de stort).
Wij hebben wel een zinkput en dat wat overloopt gaat het riool in (rechtstreeks op het riool mag bij ons niet)
Die put wordt eens in de zoveel tijd door een boer geleegd en die gooit die soep enzo dan op een veld. Daar moeten wij dan voor betalen en de boer heeft gratis mest.
bambi:
Wij gooien vieze etensresten (drab, schimmel, etc) gewoon in de gft-bak.
Hizikigrrrl:
Mag het ook niet door het riool als je vloeibaar frituurvet gebruikt?
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
Naar de volledige versie