Vegatopia Forum
Vegetarisch - special interests => Restaurants => Topic gestart door: Selly op 09 september 2003, 22:17:48
-
Ik ga binnenkort een weekend naar Maastricht en aangezien ik dan ook mijn verjaardag vier wil ik graag lekker eten daar. Maar waar? Het restaurant hoeft niet 100% vegetarisch te zijn en het hoeft ook niet echt goedkoop te zijn. De NVB heeft Roxy's als gastvrij voor vegetariers aangemerkt, en ook Sander beviel hun geloof ik ergens in het reizentopic aan, maar ik zag net hun kaart online staan en ze hebben niets vegetarisch op de kaart (alleen 'op aanvraag', tja dat krijg je als je een gastvrij voor vegetariers keurmerk gewoon kunt kopen) maar wel ganzenlever en dat vind ik toch wel iets ergs treurigs om op de kaart te hebben, ik bedoel, een dode kip is natuurlijk net zo treurig als zo'n zielige gans en het hoeft van mij dus geen 100% vegetarisch restaurant te zijn, maar jee, ganzenlever, ik weet het niet, ik vind het erg decadent.
Maar goed, iemand ooit lekker in Maastricht gegeten? Afraders zijn ook welkom.
-
De aanraders staan hier (http://www.vegatopia.com/restaurantgids/maastricht.html).
Je kan bij Roxy ook zonder vooraf bellen binnenlopen, maar als je van tevoren belt (sowieso slim om dan ook gelijk te reserveren), dan maakt 'ie echt wat supers voor je (twee weken geleden nog mee mogen maken). Ik heb zelf ook problemen met het feit dat er ganzenlever en kalfsvlees op de kaart staat, maar ik denk maar zo, als ik daar een hele avond een tafel bezet hou, dan is er in ieder geval een tafel minder waar ganzenlever en/of kalfsvlees bestelt kan worden. :)
Anyway, ik heb het geluk gehad dat ik gedurende zo'n 15 maanden zo'n beetje elke doordeweekse dag in Maastricht ben gaan uit eten dus ik heb heel wat restaurants uit kunnen proberen, maar bij Roxy is het vegetarisch eten echt veruit het beste.
-
maar bij Roxy is het vegetarisch eten echt veruit het beste.
Aha.. nou, misschien ga ik dan toch daar naar toe dan!
-
Overigens, Roxy is wel aan de dure kant, maar dat ben je al vergeten op het moment dat je de drie vegetarische amuses aan het opsmikkelen bent. :hungry:
-
Al geweest?
-
Goed ik ben dus eind september in Roxy geweest. We hebben eerst buiten gezeten om onze amuse op te smikkelen en toen zijn we binnen gaan verder eten. Je krijgt dus een drie-delige amuse, erg lekker, hoewel ik dan niet snap: de mensen met vlees kregen iets met sushi, dan zou ik als kok dus voor de vega's vega sushi maken, maar ik kreeg iets totaal anders. Maar dat was wel erg lekker gelukkig. Toen een vegetarisch 4 gangen menu gekozen, ze hebben dus niet standaard iets vegetarisch op de lijst, je kan eigenlijk alleen dat menu nemen waarvan je niet weet wat er in zit (je mag wel zeggen als je iets niet lust) dus mensen die niet een heel menu willen en vegetarisch willen eten, ik weet niet hoe die dat moeten doen. En ik blijf het vreemd vinden dat een gastvrij voor vegetariersrestaurant niets vegetarisch op de lijst heeft. Waarom schrijven ze dat vegetarische menu niet gewoon uit op de kaart?
Afijn, het voorgerecht was een torentje met tomaat/geitenkaas/truffel en salade en dit was echt heel erg lekker. Heel goed gemaakt, ook niet te veel geitenkaas ofzo en hele lekkere truffel. Toen een paddestoelenbouillon die ook erg lekker was. En daarna een soort megaloempia met allerlei groenten er in als wortel, prei, maar ook mihoen met stukjes mais en brocoli. Die brocoli en mais vond ik niet zo. En toen kwam het toetje, dat bestond uit drie onderdelen, het ijs was heel lekker, het limoentaartje wat minder en er lag ook nog een muf wafeltje bij dat was een beetje suf. Maar al met al echt wel een aanrader, ik klink misschien niet zo positief, maar ik ben gewoon mega kritisch over eten, maar het voorgerecht was dus echt geniaal, en het hoofdgerecht ook lekker en knap gemaakt, en het menu kostte 27,50 dat vind ik dus echt niet heel veel geld.
-
Waarom schrijven ze dat vegetarische menu niet gewoon uit op de kaart?
Omdat dat menu echt elke keer weer anders is. :wortel:
Zo had ik laatst als voorgerecht een geniale carpaccio van rode biet, met in het midden een kokertje van groene asperges gevuld met stukjes rauwkost. Ik sta echt elke keer weer te kijken van de creativiteit van de kok aldaar.
-
Zo had ik laatst als voorgerecht een geniale carpaccio van rode biet, met in het midden een kokertje van groene asperges gevuld met stukjes rauwkost. Ik sta echt elke keer weer te kijken van de creativiteit van de kok aldaar.
Komt me heel bekend voor anders, dit voorgerecht...
-
Komt me heel bekend voor anders, dit voorgerecht...
Da's fijn voor je. ;D
-
Ik ben nu ongeveer even vaak in Samtosa geweest als in Roxy's, en misschien heb ik een paar keer pech gehad (bij Samtosa dus), maar ik vind het eten bij Roxy's dus echt wel beter dan bij Samtosa.
-
Da's fijn voor je. ;D
Ik heb zojuist gelezen dat het jou anders ook bekend voor zou moeten komen en dat de creativiteit van desbetreffende kok dus twijfelachtig is ;)
-
Ik ben nu ongeveer even vaak in Samtosa geweest als in Roxy's, en misschien heb ik een paar keer pech gehad (bij Samtosa dus), maar ik vind het eten bij Roxy's dus echt wel beter dan bij Samtosa.
Misschien moest ik dan ook maar eens naar Roxy's gaan :)
-
Ben jij overigens wel eens in Roxy's geweest? :)
Edit: al beantwoord.
De keren dat ik in Samtosa ben geweest stond er geen rode-bieten carpaccio op de kaart, (wel andere carpaccio's, die ik dan alweer kende van Roxy's).
En mijn ervaring is ook maar slechts mijn ervaring, maar het is wel zo dat Samtosa 1 keer echt verrassend was en 5 keer teleurstellend, terwijl Roxy's gewoon 100% tevredenheid heeft gescoord.
-
De keren dat ik in Samtosa ben geweest stond er geen rode-bieten carpaccio op de kaart, (wel andere carpaccio's, die ik dan alweer kende van Roxy's).
Euh... wat heb jij ons dan op de mouw zitten spelden in de thread "Samtosa" op 28 april 2003 als reactie op mijn recensie van de carpaccio op 27 december 2002?
Geproefd. Hééééérlijk!
Neem ik de volgende keer zeker als voorgerecht.
:P
-
Euh... wat heb jij ons dan op de mouw zitten spelden in de thread "Samtosa" op 28 april 2003 als reactie op mijn recensie van de carpaccio op 27 december 2002?
Geproefd. Hééééérlijk!
Neem ik de volgende keer zeker als voorgerecht.
:P
Dat was een carpaccio van oesterzwam, rode biet en rode sla met olijvenpesto, pijnboompitten en parmezaanse kaas, leek echt in de verste verten niet op de rode bieten carpaccio van Roxy's. Er stond ook geen torentje van groene asperges in het midden, en dat is nou net hetgeen dat mijn creativiteits-sensor deed oplichten. :-*
-
Ik ben vrijdag bij Gio's Cucina Casalinga in Maastricht geweest en dat is zeker een aanrader. Nou ben ik sowieso al erg gek op Italiaans eten, maar dit was niet standaard, zeer authentiek en ook de bediening was erg leuk. Je kreeg je eten aan tafel op je bord geserveerd, erg leuk. De groenten waren lekker vers en perfect op smaak gebracht. Hier gaan ze me zeker vaker zien!
-
Zaterdagavond ben ik samen met vegatopianen Sven en Marcello gaan eten bij "De Branding" in Maastricht: Veel vega opties, lekker, grote porties en goedkoop.
-
zondag heb ik gegeten bij d' artagnan; dat is zeker een aanrader! er stonden twee vegetarische hoofdgerechten op de kaart (op de website stonden er drie), een aantal lekkere voorgerechten en salades en de borden zagen er heel mooi uit. er is voor ieder wat wils; dus vooral goed als je met een gemengede groep gaat.
-
zondag heb ik gegeten bij d' artagnan; dat is zeker een aanrader!
Hmm... staat nog niet in de restaurantgids (http://restaurantgids.vegatopia.com/limburg/maastricht/%5Eindex.shtml/_restaurant_aanmelden.html).
-
Roxy's was weer erg OK afgelopen vrijdag. Ze hebben nu een aparte menukaart met drie vegetarische voor- (E7,50) en drie vegetarische hoofdgerechten (E17,50).
-
Wat heb je dan gegeten?? Dat moet je er wel even bijzetten dan kunnen wij ook nog een beetje meegenieten.
-
Amuse van broccoli-in-tempura in gembersaus, flensje (opgerold en dan een plakje) gevuld met roomkaas en tomaatje-met-pesto. Vooraf carpaccio van rode biet met creme-fraiche/mierikswortel en 3 groene asperges in tempura, als hoofdgerecht groentetaartje van gegrilde courgette met overheerlijke vulling die ik niet heb geanalyseerd maar er zaten in ieder geval oesterzwammen in, en hemelse modder als toetje.
Allemaal niet meer zo verrassend als voorheen, maar qua smaak nog steeds erg goed, vooral dat groentetaartje!
-
Vooraf carpaccio van rode biet met creme-fraiche/mierikswortel en 3 groene asperges in tempura
Mooi: dat ga ik maar eens voor het dinertje maken voor mijn collega's. Nu nog het hoofd- en nagerecht verzinnen.
-
er is een nieuw restaurantje in maastricht: witloof. het heeft een belgische keuken, dus ik vrees weinig vegetarische gerechten... alleen waterzooi enzo.
is iemand daar toevallig al eens geweest? kun je er wel vegetarsich krijgen? zo ja, is het lekker?
-
Volgens hun site (http://www.witloof.nl/Pages/Hoofdgerechten.htm) is er vegetarisch eten aanwezig.
-
ben vrijdag naar een thais restaurant geweest, sukhothai. het is een klein restaurantje, niet echt heel speciaal interieur, maar wel zeer vriendelijke sfeer.
ze hadden een stuk of tien vegetarische gerechten op de kaart staan, waaruit je er twee kan kiezen voor 16 euro. heel fijn als je, net als ik, slecht bent in het maken van keuzes, aangezien je normaal gesproken niet of nauwelijks hoeft te kiezen, omdat er maar twee vegetarische gerechten op de kaart staan. ik had twee heel verschillende gerechten gekozen: een milde gele curry met groenten en ei met een zeer pittig sausje met basilicum.
het was echt heerlijk! een nadeel was dat de muziek erg zacht stond en mijn achterbuurman erg dicht op mij zat, aangezien wij van het pittige eten een loopneus kregen.
-
Iemand wel eens bij De Cuyp geweest (Tongersestraat)?
Ga er a.s. zondag eten. Ben benieuwd!
-
Iemand wel eens bij De Cuyp geweest (Tongersestraat)?
Yep, beide keren goed bevallen!
-
Ah, gelukkig! :D Mag ik vragen wat er op het menu stond?
-
Wat er toen op het menu stond weet ik eerlijk gezegd niet meer precies, maar voor de huidige stand van zaken, zie hier (http://www.restaurantdecuyp.nl/hoofdmenu.htm).
-
Dank je, had ik eigenlijk al bekeken... ;)
-
Beste mensen!
Ik weet niet waarom jullie vegetarisch zijn, maar ik ben het uit principe; dieren hoeven niet te lijden om mij lekker te laten eten.
Maar vanuit dit principe ben ik dan ook fel tegen Foie Gras, ofwel ganzelever, waarvoor ganzen onder dwang gevoederd worden en op die manier op gruwelijke manier mismaakt. Zie hiervoor ook volgende link:
http://www.wakkerdier.nl/informatie/zwartelijst.php
Restaurant Roxy's heeft dit gerecht op de kaart, en vind ik daarom absoluut geen optie om als (diervriendelijke/ principiele) vegetarier te gaan eten!!
Groeten, Marieke!
-
Dit ben ik helemaal met je eens! Ik heb overwogen om bij Roxy's te gaan eten, maar de foie gras was de reden dat ik dit niet heb gedaan.
Voor de geinteresseerden: heb gisteren gegeten bij De Cuyp in Maastricht en dit was echt prima!
Vooraf: amuse en tomatensoep (veggie, was soep vd dag);
Hoofdgerecht: 'Vlees noch vis': vegetarische risotto, en die was echt subliem, zelfs voor een kritisch eter zoals ik. ;D
Nagerecht: Kahlua parfait (huisgemaakt ijs met butterscotch saus).
Ook de vis/vlees gerechten van mijn tafelgenoten vielen heel goed in de smaak.
Dus veggies van Nederland: zeker een aanrader! En dat voor een schappelijke prijs!
-
Restaurant Roxy's heeft dit gerecht op de kaart, en vind ik daarom absoluut geen optie om als (diervriendelijke/ principiele) vegetarier te gaan eten!!
Ik wel, ze maakten daar de keer dat ik er was echt heerlijk veggie eten. Aardige bediening ook. Als ik weer es in Maastricht ben, ga ik er weer eten.
-
ik heb donderdag bij Djerba, een Tunesisch restaurant op de Grote Gracht, gegeten en het beviel me prima! aardige, maar langzame bediening, gezellige sfeer en lekker eten. Ik had vooraf een gegrilde salade, het was eigenlijk een soort tapanade met rauwkost en brood: heerlijk! en als hoofdgerecht chackchouka: een ovenschotel van aubergine, courgette en aardappel in een tomatensaus met in het midden een eitje, ook weer met het lekkere komijnbrood: ook erg lekker!
ze hebben ook vegetarische couscous, maar als er tafelgenoten een couscous bestellen, dan zou ik dat niet doen, want die groentetajine wordt bij elke couscous besteld, ook als je eentje met vlees hebt (het vlees wordt op aparte schaaltjes geserveerd). dus dan kun je er altijd van proeven.
een echte aanrader dus.
-
Afgelopen woensdag bij 't Orgelke (http://www.orgelke.nl) gegeten. En alhoewel ik daar vroeger als vleeseter nog wel eens voor een goede sateh kwam :-[ was het vegetarisch eten minder goed. Ik had een stoofpotje Vegamax besteld, waar tomaat, courgette, aubergine, venkel, olijven en parmezaanse kaas in zouden moeten zitten. Helaas kwam het ene stuk venkel na het andere te voorschijn, niks geen aubergine, courgette of olijven! Nou heb ik niks tegen venkel, maar om nou alleen maar zo'n ui-achtig ding te eten gaat mij voor 14,25 euro toch te ver.
De geserveerde rijst was lekker maar te weinig, en het nut van het losse bakje mais met doperwten is mij geheel ontgaan, net als het losse bakje sla.
Kortom, het was te eten, maar als de groenten op blijken te zijn, geef dat dan even door aan de klant en vraag deze om iets anders te bestellen. Slechte beurt voor deze in Maastricht bekende tent, die vegetariers dus kennelijk niet serieus neemt.
Ga liever eten bij de buurman, De Cuyp (zie hierboven in dit topic)
-
gisteren gegeten bij de het indonesische restaurant de branding. het is een beetje een muffe tent, maar het eten is heerlijk. ook de vegetarische gerechten zijn smaakvol en goed verzorgd en er is genoeg keuze. echt een aanrader dus!
-
Zijn net voor Kerstmis Indonesisch gaan eten bij Gadjah Mas in de Rechtstraat. Mooie vegetarische rijsttafel. Wel wat duurdere, betere klasse.
Op de avond van 24 december ging er heel veel dicht (in Nederland schijnt men dan heel veel in familiekring te zijn en pas een dag later weer de horeca te frequenteren.) We konden gelukkig
aanspoelen in La Gepetto tegenover het stadhuis,
waar de zoldering, op een wat ouderwets-gezellige wijze, vol chianti-flessen hing. Vegetarische pizza en vegetarische pasta, het was daar nog best genoeglijk, ook aardige bediening.
-
Da Gepetto rules!
-
Afgelopen weekend toch maar weer bij 't Orgelke gaan eten (zie mijn -slechte- ervaring eerder in dit topic). Hoewel het stoofpotje dus geen aanrader is, moet ik zeggen dat de vegetarische roerbakschotel prima in orde is! Behoorlijk grote portie gewokte groenten (sugar snaps, paprika, champignons, taugé, wortel etc.) met stukken gemarineerde quorn met een ketjap-achtige saus, geserveerd met basmati-rijst. Kostte 15 euro, wat het waard was gezien de kwaliteit en de hoeveelheid. Chapeau dus voor 't Orgelke! :cheer:
-
de pizza's van napoli zijn lekkerder dan van da gepetto, maar je moet wel van de nonchalanse houden daar...
-
Vandaag gegeten bij Ginger (http://www.restaurantginger.nl)
Ik had vegetarian noodlesoep; ontzettend lekker! :thumbsup:
Zeker voor herhaling vatbaar. :)
-
Is iemand wel eens bij De perroen (http://www.perroen.nl/Hoofdgerechten.html) geweest? Zit aan het Vrijthof, niet die hele rij met eettentjes, maar er tegenover, op de hoek en met een groene luifel. Ik ben 2 keer in Maastricht geweest en heb 2 keer in dit restaurant gegeten. Destijds was ik nog niet vegetariër, maar ik zie nu dat er lekkere dingen op de kaart staan. Bovendien is er niet één restaurant waar ik ooit lekkerder heb gegeten dan daar. Dus: is de Perroen ook lekker voor vega's?
-
Ik ben er al heel lang niet meer geweest. Het ziet er wel veelbelovend uit dat de vegetarische hoofdgerechten bovenaan de kaart staan! :thumbsup:
-
Dus: is de Perroen ook lekker voor vega's?
Voor wat het waard is, in 1999/2000 kon je daar heel lekker vegetarisch eten.
-
Is er al iemand bij Gio's in diezelfde buurt geweest ?
Las er goede commentaar over, was gesloten vorige keer dat ik in Maastricht was.
-
Kent iemand misschien ook een leuk lunchplekje in Maastricht?
We gaan er morgen heen maar blijven hoogstwaarschijnlijk niet tot het avondeten maar we willen wel iets eten voordat we weer de trein in stappen :)
-
Misschien bij Simply Bread? Zie hier (http://www.vegatopia.com/kokenenzo/ko&zo_reizen.php?subaction=showfull&id=1181498319&archive=&start_from=&ucat=46&)
-
he! dat stukje van Annemieke zocht ik, ik had al haar berichtjes op het forum van de laatste tijd al doorgeplozen, blijkt het niet op het forum te staan :)
Dankjewel!
-
hmm klinkt lekker dat Simply Bread :)
-
Is ook! En op de weg naar het station toe (aan de linkerkant) vanaf het centrum! Geluksvogel jij. :D
-
Is ook! En op de weg naar het station toe (aan de linkerkant) vanaf het centrum! Geluksvogel jij. :D
Oh ideaal voor op de terugweg :)
ik hoop dat die broodjes net zo lekker smaken als dat ze klinken
-
Ik heb vandaag in een visrestaurant aan het bassin gegeten, een beetje duurder dan we normaal doen ivm mijn diplomauitreiking, en het was zeer geslaagd. Vegetarisch was geen enkel probleem, zelfs een vegetarische amuse, en het eten was zoals vlees(vis)eters dat voor vegetariers bedenken, dus niet erg origineel, maar wel heel lekker.
Als amuse had ik artisjokbodems met sla en reepjes gedroogde tomaat, de dressing had wat teveel olie.
Het voorgerecht was een groene salade met oa tomaat, komkommer en groene asperges, hierbij was de dressing perfect, lekker fris en een beetje zurig.
Verder als hoofdgerecht verschillende in boter gebakken groentes, oesterzwammen (die erg lekker waren), wortelen, groene kool en venkel (met tijm :-*) en gepofte aardappels met knoflook en mie met rode peper. Het dessert was ook zalig: passievruchtparfait met slagroom en cappucino met amaretto. Dit alles voor (geloof ik) 30-35 euro. Voor wie geen principiele bezwaren tegen visrestaurants heeft of tegen mensen die om je heen oesters zitten te slurpen of kreeft te kraken, een echte aanrader!
-
vrijdag, op mijn verjaardag, bij cafe ceramique in de rechtstraat gaan eten, omdat ze daar "de groene kaart" hadden. best lekker gegeten hoor, alleen jammer dat het verrrassingsmenu gerechten bevatte die gewoon op de kaart staan en niet erg origineel waren: vooraf tomaten uit de oven met pesto en mozarella (te cliche) en "zuurvlees" van quorn (en ik ben niet zo'n quornfan). eigenlijk had ik me enorm verheugd op de knoflooksoep, maar die was op.
-
Gisteravond gegeten in restaurant Rozemarijn (in de Havenstraat). Ver boven mijn normale budget, en gelukkig hoefde ik niet zelf te betalen. Chique locatie, redelijk adequaat personeel (we hebben ze wel twee keer moeten wijzen op missend bestek) en heerlijk eten, ook vegetarisch. Wel jammer dat de overige gasten (vooral de vrouwen) tussen elke gang een sigaret moesten paffen - de bewegingen deden vermoeden dat de sigaretten ook iets bijzonders waren :P.
We hadden een vijfgangenmenu met een goede wijnselectie. Interessante amuses (bijzonder smaakintense gekruide tomaten, iets olijvenachtigs, milde uienpasta met crême en Parmezaanse kaas); een champignonsoep met tapenade; een mooi opgemaakt bord groente met vinaigrette (jammer dat de groene asperges, de hoofdgroente, daardoor volledig ondergesneeuwd raakten); kaasplank (met stroop...); koffie en calvados.
Lekker en gezellig. Een aantal culinaire verrassingen en behoorlijk op elkaar afgestemd. Toch een aantal kleine missers; aan de andere kant is een diner voor 85 euro pp incl. wijn een prima prijs voor 'low-budget haute cuisine'.
-
Zaterdagavond in het drukke, gezellige Tapas Y Mas in de Rechtstraat. Spaans van sfeer, dranken en gerechten. Een gitarist die niet over je tafel kwam hangen, doch rustig en bescheiden mooie achtergrondmuziek speelde.
Mooie keuze aan tapas, ook een aparte afdeling van een achttal aardige groententapas, zoals groentenspies, gefrituurde uienringen met dipsausje, knapperige aubergineschijven, koude courgette-sla, patatas bravas met pikante saus... Per persoon dien je, om voldoende te hebben, toch een viertal tapas van een 4 euro te bestellen,
best met ook wat brood erbij. Vooraf wat olijven is altijd een eenvoudige en lekkere amuse. Alles vers en smakelijk. De huiswijn (zowel wit als rood) is lekker en betaalbaar. Aanrader, wel als je de gezellige drukte (het liep helemaal vol) kan hebben.(Een drukte die ook bewijst dat de prijs-kwaliteit goed is.)
-
voor tapas kun je ook zeer goed terecht bij la bodega in de platielstraat, daar is het erg gezellig en er heerst een authentieke, spaanse sfeer.
ben laatst bij gaudel, een elzas restaurant, in de rechtstraat geweest. nu staat de elzas wel bekend om het vele vlees, maar toch was de kok bereid iets vegetarisch voor mij te maken: vooraf een salade met kaas en als hoofdgerecht een vegetarische backoven met spruiten, bloemkool en champignons overbakken met een eitje en kaas. best lekker, zeer authentiek en winters. ze kunnen trouwens ook nog vega quiche en flammekuchen maken.
-
:( De link werkt niet meer ( is ook al 5 jaar oud) Wie kan hem updaten? Ga morgen een dagje naar maastricht toe, zoek lekker en geschikt lunchadresje ( evt. ook voor wat uitgebreodere warme hap tussen de middag).
Alvast dank
-
Afrader in het kwadraat: Da Giovanni aan het Vrijthof. We zijn daar door een collega heengesleurd. De kaart was niet erg spannend; het bedienende jongmens kon rustig nog een jaartje horeca-opleiding volgen; de rode wijn was om acht uur al op; ze hadden een half uur nodig om 12 mensen van een drankje te voorzien; de pizza's werden na een uur koud geserveerd; het toilet was smerig (urinoir defect); als klap op de vuurpijl lekker luide achtergrondmuziek: "Most popular Italian restaurant music Vol. 27" ;D
-
Gisteravond in de Perroen gegeten. De vegetarische gerechten staan prominent op de kaart. Ik heb het Vegetarisch Kwartet gekozen: spinazietaartje, aardappelgratin, couscous, gevulde paprika (slechts 11,95). De voorafjes zagen er ook goed uit. Omdat we met 10 personen waren, werden stokbrood en frietjes centraal geserveerd. Vlotte, leuke bediening. Gezellige atmosfeer, zeker achter in de overdekte tuin met planten en beeldjes. Aanrader.
Opvallend: toen we de tent verlieten, zat er een hoop oudere (en dan ook echt 65+) mensen, die zich het bier en de wijn goed lieten smaken. Ze maakten een gezellige drukte.
-
Leuk om te lezen dat je bij De Perroen als vegetariër nog steeds zo goed terecht kan. Dat van Da Giovanni is jammer, want dat was een jaar of 10 geleden toch echt wel een goede pizzeria. Da Gepetto aan De Markt was toendertijd overigens de beste.
-
Dat van Da Giovanni is jammer, want dat was een jaar of 10 geleden toch echt wel een goede pizzeria.
De collega die ons daarheen gesleurd had, was ook zwaar teleurgesteld. Zo'n anderhalf jaar geleden had hij daar lekker en gezellig gegeten. Nieuwe eigenaars of zo?
-
En ik ben alweer in Maastricht. Gisteravond projectetentje in De Cuyp (al eerder genoemd in dit draadje). Gezellige atmosfeer, vriendelijke bediening. Het menu was alleen in het Nederlands en er stonden geen vegetarische hoofdgerechten op, maar dat was omdat dit niet was doorgegeven. Vrolijk vertaalfeestje en voor de vegetariërs een verrassingsmenu.
Een amuse van groentebouillon, geserveerd in een espressokopje, met een laagje schuim (is vast hip). Gevolgd door geitenkaaskroketjes met walnoten en een salade met truffeldressing. Tussengerecht: champignonstoofpotje met een laagje kaas. Hoofdgerecht: vegetarische lasagne met tomatensaus en béchamelsaus, bloedje heet uit de oven. Toe: kaasplankje.
Zeer de moeite waard. Hoeveel het heeft gekost, weet ik niet (want projectetentje), maar ik geloof dat de prijs heel schappelijk was.
-
Vanavond ga ik het nieuwe Indonesische restaurant in de Hoogbrugstraat in Maastricht proberen.
-
Vanavond ga ik het nieuwe Indonesische restaurant in de Hoogbrugstraat in Maastricht proberen.
Hoe was het?
-
Vanavond ga ik het nieuwe Indonesische restaurant in de Hoogbrugstraat in Maastricht proberen.
Hoe was het?
Het eten was prima, genoeg keuze voor vegetariers (ik had het vega menu), de bediening was aandoenlijk verlegen en onervaren en de sfeer was helaas niet echt gezellig, er waren dan ook maar weing gasten (misschien omdat het dinsdagavodn was).
-
Was afgelopen woensdag in Maastricht omdat een vriendin van me promoveerde donderdag. Dat was vrij vroeg, dus ik had met twee studievriendinnen een hotelletje geboekt.
We wilden wat eten en kwamen na wat rondlopen bij eetcafe de Zwaan terecht, die maar liefst 5 vegetarische gerechten op de kaart had. Volgens mij redelijk uniek in Maastricht. Ik had een "duetje" met een taartje en champignons. Een vriendin een huisgemaakte vegaburger en de andere en salade met geitenkaas en appel (die op verzoek iets verhit kon worden). De kaart was net nieuw, en volgens mij daarom nog niet online)
Heel prima en goed geprijsd. Jonge studenten in de bediening die wel wat moesten wennen aan de brutale vrouwen.