Vegetarisch - voor iedereen > Lekker gezond
Zwakke botten door vegetarisch eten?
willem:
Het etische stuk is niet te ontkennen.
Het ging echter over gezondheisaspecten. Daar heb je me niet van overtuigd. Dat had te maken met het uit zijn verband trekken van zinnen uit onderzoeken of zelfs de onderzoeken anders interpreteren dan waarvoor ze bedoeld zijn of een een website met een serie beweringen zonder staven van de feiten.
Huisartsen en apothekers hebben een beroepscode en die stel je met je twijfels ter discussie. Het genootschap en het instituut zijn respectabele organisaties die niet over één nacht ijs gaan met adviezen. Individuele huisartsen kunnen bepaalde dingen niet gelezen hebben of op een ander manier achterblijven in informatie. Dat kun je van grote organisaties die wetenschap bedrijven echt niet zeggen.
Nog een weetje: Het vakblad Journal of Nutrition heeft een publicatie van een onderzoek onder 5000 mensen. De conclusie: eten van kaas en yoghurt, rijk aan vitamine K2 remt aderverkalking. Het activeert eiwiten in de bloedvatwand die het proces tegengaan.
Draek:
--- Citaat van: willemk49 op 26 februari 2005, 10:54:12 ---Nog een weetje: Het vakblad Journal of Nutrition heeft een publicatie van een onderzoek onder 5000 mensen. De conclusie: eten van kaas en yoghurt, rijk aan vitamine K2 remt aderverkalking. Het activeert eiwiten in de bloedvatwand die het proces tegengaan.
--- Einde van citaat ---
Op de website van het blad: "Food Guide Pyramid graphic courtesy of the US Department of Agriculture
and the US Department of Health and Human Services."
Als ze al gegevens aannemen van instanties die met zuivelindustrie te maken hebben, waarom zou je hun dan vertrouwen of ze wel juiste info geven over de zuivel?
Zal later nog wat info hier neergooien over waarom geen melk. Nu even geen tijd meer. Moet weg.
Lady d'Arb@ñville:
--- Citaat van: Dr@gonfly op 26 februari 2005, 10:58:34 ---Als ze al gegevens aannemen van instanties die met zuivelindustrie te maken hebben, waarom zou je hun dan vertrouwen of ze wel juiste info geven over de zuivel?
--- Einde van citaat ---
Misschien is het handig als je een lijstje post met onafhankelijke instellingen waarvan je wél iets wil aannemen. Erg lang kan dat lijstje niet zijn.
willem:
Nog een weetje uit publicaties van studies van dit blad (Journal of nutrition).
Verschillende studies bij ratten die op een natuurlijke manier een te hoge bloeddruk hadden, tonen aan dat caseïne en lactose bloeddruk significant kunnen verminderen. Daarnaast hebben een aantal studies op mensen een verband gelegd met toediening van van melk afgeleide producten op het verlagen van de bloeddruk. http://www.nutrition.org/cgi/content/abstract/134/4/980S?
Ligfietsertje:
--- Citaat van: willemk49 op 26 februari 2005, 10:54:12 ---Huisartsen en apothekers hebben een beroepscode en die stel je met je twijfels ter discussie. Het genootschap en het instituut zijn respectabele organisaties die niet over één nacht ijs gaan met adviezen. Individuele huisartsen kunnen bepaalde dingen niet gelezen hebben of op een ander manier achterblijven in informatie. Dat kun je van grote organisaties die wetenschap bedrijven echt niet zeggen.
--- Einde van citaat ---
Hoe het in Nederland juist zit weet ik niet. Maar in België (toch ook een enigszins ontwikkeld en beschaafd land ;-) ) zijn de grootste huisartsenbonden helemaal geen onafhankelijke, betrouwbare organisaties die beroepsethiek hoog in het vaandel dragen.
Integendeel, zeer regelmatig blijkt weer dat deze bonden vooral uit zijn op het behoud van hun eigen machtsposities, het beschermen van hun inkomensbronnen (waaronder de vele cadeautjes van de farmaceutische industrie), ...
Bovendien hebben de meeste huisartsen heel weinig kennis van voedingsleer en durven ze op dat gebied de bal soms behoorlijk mis slaan.
(Er zijn zeker goede en betrouwbare huisartsen in België, maar geen goede en betrouwbare grote huisartsenbonden.)
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
[*] Vorige pagina
Naar de volledige versie