Vegatopia Forum

Vegetarisch in België

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline myrsky

  • ***
  • 137
  • Geslacht: Man
Re:Vegetarisch in België
« Reactie #60 Gepost op: 26 november 2010, 10:39:08 »
Wij zijn begin December voor een weekendje in Brugge/Bruges. Waar kan man da lekker veggie eten ? Iemand ?

Offline lieve lijn

  • ******
  • 4.047
  • Geslacht: Vrouw
Re:Vegetarisch in België
« Reactie #61 Gepost op: 26 november 2010, 11:07:07 »
kijk eens in de restaurantgids op de site  ;)
Ga vanavond naar bed met een goed boek, of iig met iemand die er een gelezen heeft!

Offline karl

  • *****
  • 6.469
  • Geslacht: Man
Re:Vegetarisch in België
« Reactie #62 Gepost op: 26 november 2010, 11:47:35 »
Lotus en de Bron zijn de gevestigde vegetarische restaurants, goed voor een voedzame en verzorgde lunch.
Zij staan ook in onze top (hoe relatief die ook is).
Vroeger kreeg SaintCantrois ook behoorlijk wat stemmen, is nu wat weggedeemsterd in de poll. Is een wel bijzonder herenhuis en heeft een viertal, redelijk aparte, vegetarische gerechten vast op de kaart. (Ik verneem nu dat het gesloten is.)
Als je graag Indiaas eet is Bhavani, wel een beetje prijziger dan de doorsnee-exoot, een aanrader of het eenvoudiger en goedkoper Indian tandoori.
In Brugge zijn er vele duurdere en gastronomische restaurants. Of men daar iets bijzonder vegetarisch kan maken, vraag je best op voorhand. Wil je naar een dergelijke zaak, dan zoek je beter in de rode Michelin of in GaultMillau.
« Laatst bewerkt op: 30 november 2010, 08:49:50 door karl »

Veganisis

Re:Vegetarisch in België
« Reactie #63 Gepost op: 23 augustus 2011, 11:50:43 »
Het is niet de bedoeling om hier een eigen blog te gaan promoten, zeker niet als het ook je eerste bericht hier op het forum is. Zie forumregels: http://www.vegatopia.com/vega/forum/forumregels/

Met vriendelijke groet,
het modteam.
« Laatst bewerkt op: 23 augustus 2011, 12:57:14 door Hizikigrrrl »

Offline karl

  • *****
  • 6.469
  • Geslacht: Man
Re:Vegetarisch in België
« Reactie #64 Gepost op: 02 augustus 2014, 17:07:02 »
Het Zuiden is toch wel een ander land dan het Noorden. We verbleven een weekje in een plek tegen Ciney, zuidoostelijk van Dinant. Je hebt daar het mooie, groene, golvende landschap van de Condroz dat overgaat in de Famenne, die de echte Ardennen aankondigen. Je kan er erg mooie wandelingen maken en de bevolking is er meestal erg vriendelijk en ontspannen. Vegetarisme is er echter een minder bekend begrip.
Toch vallen aanzetten op: in Ciney (waar elke week een grote veemarkt is en niet zo heel veel toerisme), was ooit een restaurant végétarien geweest! Dat leek me een onnodige provocatie (men had het beter Potiron et Pois of wat anders met groenten genoemd, lijkt me) en het was dan ook ter ziele gegaan. Op de afdaling naar Anseremme tegen Dinant zagen we een huis waar vegetarische kookcursussen werden gegeven.
Dus er beweegt wel iets. Ook bezochten we een heerlijke, afgelegen bio-groentetuin in Heure (met ook "vergeten groenten".)
Op de menukaarten mag je al tevreden zijn als er een pasta met groenten op staat. Een heel enkele keer wordt er met een V'tje aangeduid dat iets vegetarisch is, zoals in het aardige Le Comptoir du Goût in Ciney. Verder moet je je heil toch dikwijls in buitenlandse restaurants zoeken, zoals Italiaanse (Il San Marino in Ciney was qua grote volkstoeloop een fenomeen, een pizza of pasta - grote porties hier - staan bij Italianen meestal wel op de kaart.) Maar een plaatselijke Aziaat vermeldde dan weer niets met enkel  groenten of tofu.
Het enige echte gastronomische adres van een topchef die quasi-vegetarisch (dus met zeer vele groenten, zoals Hertog Jan in Vlaanderen) werkt is er Arabelle Merlaen, verhuisd van Huy naar Marchin. Maar die was jammer genoeg op vakantie.
Afsluiten deden we met genoegen in het sympathieke Le Chemin du Cêdre in Namen, met een goede Libanese keuken en fijne sfeer. Maar van de tientallen Naamse restaurants is dat één van de weinige opties om echt goed vegetarisch te eten. Fenêtre sur cour heeft ook enkele vegetarische gerechten, maar die ene keer dat we in Namen zijn, lokt telkens die ene Libanees met zijn mooie achtertuin (nu met andere eigenaars, maar even goede keuken.)
« Laatst bewerkt op: 03 augustus 2014, 09:13:11 door karl »

Vegatopia

[Koken] Op stap in Gent
« Reactie #65 Gepost op: 07 januari 2016, 13:00:52 »
Op stap in Gent

Gent is zo'n ontzettend mooie stad, ik keek er echt mijn ogen uit. Soms ook mooi van lelijkheid (dingen die echt alleen in België kunnen). Maar de irritante toeristen ontbreken. Heerlijk. En je merkt aan alles dat het een studentenstad is. Zo veel leuke mensen, zo veel leuke (eet)plekjes. Heel fijn!

Source: Op stap in Gent

Offline karl

  • *****
  • 6.469
  • Geslacht: Man
Re: Vegetarisch in België
« Reactie #66 Gepost op: 17 mei 2025, 08:43:04 »
Het Antwerpse vijfsterren-hotel Sapphire house geeft het oorspronkelijke vegan-concept helemaal op. Door de druk van de gasten (vooral ook Amerikanen) die het dierlijks misten. Eerst in het ontbijt, dan in de bistro die nu natuurlijk niet meer PlantN heet. Het luxe-restaurant WildN was al veel langer gesloten. Dat laatste gastronomisch plantaardig restaurant was een idee van Bart de Pooter (ex-sterrenrestaurant Pastorale), die al vlug wegging voor zijn nieuw project Vis van A (intussen ook gesloten.)
Er was drie jaar geleden een marktstudie gebeurd die kansen voor een plantaardig hotel zag, in navolging van vele hotels in het buitenland. Ik denk dat de oorzaken van de teloorgang divers zijn. In een luxe-hotel komt nu eenmaal ook een conservatief, verwend, ouder publiek met weinig affiniteit met de voedseltransitie. (Anders dan een luxe-restaurant waar je echt voor de keuken gaat en normaal weet welk soort keuken te verwachten.) Het vroege vertrek van de Pooter deed ook geen goed. Hij had met het restaurant misschien foodies kunnen lokken. Ook een gebrek aan goede marketing, lijkt me, het plantaardig concept werd na de opening nog zelden in de belangstelling geplaatst, terwijl het juist een verkoopsargument had moeten zijn. Nu ja, de wetten van de markt, zullen we maar zeggen. Maar andere hotels slaagden er toch wel in? https://www.gva.be/regio/antwerpen/regio-antwerpen/antwerpen/restaurant-van-hotel-sapphire-house-kiest-voor-nieuwe-naam-en-zegt-vegan-concept-definitief-vaarwel-gasten-misten-spek-met-eieren/67319829.html

Offline Eelco

  • Admin
  • *****
  • 20.983
  • Geslacht: Man
    • Mijn Homepage
Re: Vegetarisch in België
« Reactie #67 Gepost op: 17 mei 2025, 14:00:02 »
Heel jammer. Maar ergens ook wel begrijpelijk. Het percentage veganisten in Nederland en België blijft rond de 0.5% schommelen (2% is vegetariër, ik dacht eerst dat dat 5% was, maar dat geldt voor pescotariërs). Dat is een zeer kleine klantengroep, en zelfs met goede marketing blijft het vissen in een zeer kleine vijver.

Ik kan me voorstellen dat er best wel voldoende flexitariërs zijn te verleiden tot een incidentele plantaardige gastronomische maaltijd, maar dat een 'hardcore vegan' ze niet aanstaat. Ze willen tenslotte gewoon lekker kunnen ontbijten, en volgens de kop horen daar eieren met spek bij.
War is peace, freedom is slavery, and ignorance is strength

Offline meisbaer

  • *****
  • 5.774
Re: Vegetarisch in België
« Reactie #68 Gepost op: 17 mei 2025, 15:14:22 »
Ik denk dat een hip boutiquehotel ook eerder zal slagen met een vegan concept dan zo'n luxe hotel.

Maar ik vind het nog steeds super jammer dat mensen zo'n moeite hebben met eens wat nieuws uit te proberen. Want ik neem aan dat de kwaliteit goed  in orde was.