Ingrediënt: amarenen

amarenen thb

Amarenen: engeltjes die op je tong piesen

 

Koken op het forum

Re:Wat eten we vandaag?
Wraps met erin een frisse salade van avocado, kidneybonen (shit waarom heb ik die limoen 2 dagen terug opgegeten, oh ja, omdat ie opmoest), kerstomaten, koolrabi, yoghurt, kaas. Gazpacho.
Mango toe.
Re:Wat kan ik met de volgende ingredienten?

Weet er iemand trouwens iets leuks met een halve bloemkool en een krop ijsbergsla? Ik heb alles in de voorraadkast staan wat je maar kan wensen, en was zelf in de richting van een...
Re:Wat kan ik met de volgende ingredienten?
Haa kimchi. Veel soorten zijn trouwens met vissaus, let daar even op als je dat niet eet (maar er zijn ook soorten zonder). Kennen jullie dat verhaal dat Maartje en ik met een pot kimchi uren in de trein naar Eelco gingen?
Afijn.

Bij die pannenkoekjes ...

Geschreven door Tertia maandag, 10 november 2008 22:18

vegetarische koelkastDe lekkerste combinaties ontstaan als je door het groentenvak van je koelkast graait en de restjes die je vindt met elkaar combineert. Vandaag ontdekten we dat rode kool enorm goed samen gaat met dille. Onze rode kool gaart langzaam in de oven en wordt zo een heel lekker winters gerecht.

Rode kool met dille

voor 2 personen heb je nodig
400 g rode kool, fijngesneden
1 appel, geschild en in blokjes
100 ml creme fraiche
2 flinke takken dille, fijngehakt*
1 scherpe rode peper, in ringetjes**
1 tl zout

* wij hadden een grote bos van de markt, en 2 takken was genoeg. Heb je kleine takjes dille van een 15 grams verpakking uit de supermarkt, neem dan 5 takjes.
** de rode peper heeft de neiging in de oven scherper te worden. Wij namen een ajumapeper (een rode madame jeanette peper) en die werd in de oven lekker heet. Als je van minder heet houdt kun je een gewone Spaanse peper nemen en als je helemaal niet van scherp houdt laat je hem gewoon weg.

Verwarm de oven voor op 200 graden.

Doe de rode kool in een schaal die in zowel de oven als magnetron kan. Voeg een kleine hoeveelheid water toe, evenveel als er in een klein wijnglas gaat. Dek de schaal af met een magnetrondeksel of magnetronfolie en doe 10 minuten in de magnetron op 600 Watt.

Haal de schaal uit de magnetron, giet niet af, maar voeg de appel, dille, peper en het zout toe. Roeren. Voeg dan de creme fraiche toe. Weer roeren. Dan 35 minuten in de oven. Halverwege even roeren. Klaar.

Lekker met aardappelpuree (of gekookte aardappels) en seitanstoofschotel (of Tivall vegetarische rookworst, dat kan ook).

Share