Gespot: Swatch Breakfast horloges

Dit keer spotten we een Swatch-horloge waar je trek van krijgt!

 

Actueel op het forum

Re:Wat eten we vandaag?
Gisteren een soort chili van rode bonen, mais, tomaat, rettich (had ik toevallig nog). Met wat brood. Straks lunch in het kasteel. Het plan is daar mantı te eten, als ze daar ook een vega variant hebben.
Re:Wat eten we vandaag?
Volkorenpenne met reepjes savooiekool, puntpaprika en wortel, in een kaassaus met tijm en karwijzaad, bestrooid met zonnebloempitten. Haastklusje, voordat ik van de honger in katzwijm zou vallen (overdrijven is ook een kunst). Ik zou het als comfort fo...
Re:Hoe goedkoop kan jij koken?
Ik heb wel een tweede vriezer, dat maakt de kokende familie mogelijk Wink Ik overweeg een derde  Embarrassed

Re:Hoe goedkoop kan jij koken?
klopt, kan goedkoper, maar dan moet er eerst een vriezer bijkomen := 
Fretjes, ik blijf ze geweldig vinden, helaas heb ik er echt niet voldoende tijd voor .

kokende familie is fijn , dat zal idd een boel schelen.

vegetarier_op_bezoekWaar moet je op letten als je een diner gaat maken dat ook geschikt moet zijn voor vegetariërs?

Geen vlees. Maarre... vis dan?

Vegetariërs gebruiken geen producten waarvoor een dier gedood moet worden. En aangezien een vis een dier is en een vis bij de kerstmaaltijd vrijwel altijd dood is, kun je ervan uitgaan dat een vegetariër die niet wil. Over het algemeen in elk geval. Er zijn ook mensen die zich vegetariër noemen, maar die bij gelegenheden als een kerstetentje best eens vis eten. Maar als ze dat niet expliciet gemeld hebben, is de kans groot dat je een Echte Vegetariër aan tafel krijgt.

Gewoon vlees weglaten, is dat o.k.?

Veel vegetariërs zullen er niet zo'n probleem van maken als ze alleen de groente-gerechten uit het kerstmenu voorgeschoteld krijgen, maar netjes is het natuurlijk niet om je er als gastvrouw of gastheer met zo'n Jantje van Leiden van af te maken. Als je zin hebt, kun je voor de vegetariër aan tafel een compleet vegetarisch kerstmenu maken. In ons kerstarchief vind je er al 44 en op 6 december komen er nog vijf bij. Je kunt natuurlijk ook je eigen menu met vlees zo aanpassen dat het geschikt wordt voor vegetariërs. Wat vaak erg op prijs gesteld wordt, is als je voor elk vlees- of visgerecht een vegetarisch alternatief presenteert. Hartige taarten en gevulde groenten zijn daar heel geschikt voor. Die zien er heel mooi uit en je maakt ze meestal in een handomdraai.

En de rest, hoe maak je die vegetariër-vriendelijk?

Niet voor elk stuk vlees is eenvoudig een vegetarisch alternatief voorhanden - wild laat zich bijvoorbeeld moeilijk imiteren - maar ingrediënten als gehakt en kip hebben weer zulke goede alternatieven dat de meeste vleeseters het niet eens merken als je die gebruikt in plaats van 'the real thing'.

In plaats van runder-, kip-, kalfs- of lamsgehakt kun je tofu-gehakt nemen (diverse merken, o.a. Alpro, Tivall en Quorn).

In plaats van stukjes kip of rund kun je kiezen voor Quorn stukjes. Iets soortgelijks zijn de Gegrilde stukjes en Oosterse wokblokjes van het merk Tivall. GoodBite heeft Roerbak naturel.

Ook handig om te verwerken zijn vegetarische gehaktballetjes (bijvoorbeeld van Tivall, Quorn of Vivera).

En waar koop ik dat alles?

De genoemde alternatieven zijn in veel supermarkten verkrijgbaar. Je vindt ze vaak bij het voorverpakte vlees. Naast roerbakstukjes, fijngehakt en gehaktballetjes zijn er meestal ook nog allerlei andere vleesalternatieven te vinden, van filets en burgers tot schnitzels, kroketten en frikandellen. Albert Heijn heeft sinds kort ook falafel van Tivall.

Wat meer exotische vleesalternatieven vind je in natuurvoedingswinkels. Populair zijn bijvoorbeeld falafel (kant-en-klaar van Florentin en mix voor doe-het-zelf van Joannusmolen) en seitan, dat wel wat weg heeft van roerbakstukjes, maar dan met een wat steviger bite.

Aziatische toko's en supermarkten zijn het mekka voor wie echt aparte dingen wil. Vooral Chinezen zijn meesters in het imiteren van vlees en vis. Het is een kwestie goed zoeken en navraag doen en dan kom je dingen tegen als vegetarische kreeft, inktvis en eend.

Waar moet ik nog meer op letten?

Bak het liefst in plantaardige olie (zonnebloemolie, olijfolie, arachideolie et cetera). Plantaardige boter kan natuurlijk ook, maar veel boters zijn niet zo plantaardig als ze op het eerste gezicht lijken. Vaak zit er dierlijk vet in of gelatine (gemaakt van slachtafval). Het is dus verstandig om eerst de ingrediënten-declaratie op de verpakking te checken.

Goed om te weten: veel vegetariërs vinden het niet prettig als hun maaltijd bereid wordt in pannen waarin ook vlees of vis gebakken is. Gebruik daarom liever niet dezelfde pannen voor vegetarische gerechten en vleesgerechten.

Gebruik je bouillons in een gerecht? Vaak kun je een groenten- of kruidenbouillon gebruiken zonder dat er al te veel verschil in smaak te proeven valt.

Tenslotte - de toetjes

In toetjes en dergelijke wordt nogal eens gelatine gebruikt. In plaats van gelatine kun je agar gebruiken, een product dat gewonnen wordt uit zeewier en dat nog beter bindt dan gelatine. Agar (ook wel agar agar genoemd) vind je in ruim gesorteerde supermarkten en in natuurvoedingswinkels

Share