preiOok al is het lente, het is nog best koud, dus een lekkere stamppot gaat er hier best in. Een recept voor de makkelijke maandag met een hoofdrol voor prei.

Preistamppot

Voor 2 personen
600 g aardappels
2 flinke preien (gewicht na schoonmaken ca. 500 g)
scheutje olijfolie
5 zongedroogde tomaten uit olie
150-175 ml melk
zout en peper

  • Schil de aardappels, snij ze in stukjes en kook ze gaar.
  • Snij de prei in stukjes. Verhit de olie in een koekenpan of wok en bak de prei op middelhoog vuur gaar. Voeg zout en peper toe.
  • Snij de tomaten fijn.
  • Stamp de aardappels met de melk fijn. Roer prei en dan de tomaat er door. Breng op smaak met zout en peper.

Wij aten er een vega-worstje bij.


Meer prei

Tertia, culiredactie en drijvende kracht achter Vegatopia tot 2016, houdt van restaurants, bij voorkeur in het buitenland.

Redacteuren gezocht

Heb je zin om ons team te versterken? Wij zijn op zoek naar nieuwe culinaire redacteuren, gastredacteuren en restaurantgidsredacteuren.. Ben je geïnteresseerd? Lees hier verder!

kookworkshop

Vaak gelezen

Aardappelknödel met champignon-kruidensaus
Gnocchi kent iedereen vast wel. Hun Oostenrijkse broertje, de aardappelknödel, is veel minder...
Stamppot met Indische knipoog
Van luiheid word je creatief, zegt mijn collega. Misschien is dat een verklaring voor het volgende...
Pellkartoffeln - in de schil gekookte aardappeltjes
Bij de groenteboer liggen weer kleine, nieuwe aardappeltjes. En dat betekent: Pellkartoffeln!...
Geroosterde spruitjes met kazige puree
De verse spruitjes liggen weer in de supermarkt. Ik had er zin in en nam ze meteen mee. Door de...

Volg ons op

 

Twitter logo

horecarama

dekbeddiscounter