Dit vrolijk geelgekleurde brood heeft eigenlijk geen beleg meer nodig. De licht pittige vulling van mosterd, ui en gruyère geeft het brood een diepe smaak. Lekker bij een soepje of als onderdeel van een paasbuffet of -lunch.

Zonnig brood met mosterd, ui en gruyère

voor één brood

350 gram bloem
1/2 tl kurkuma
snuf peper
1 tl suiker
1 tl zout
7 gram gedroogde gist
3 el olijfolie (plus wat extra)
200 ml lauw water
1 ui
2 el mosterd
100 gram gruyère

  • Meng in een kom bloem, kurkuma, peper, zout, suiker en gist door elkaar.
  • Voeg de olijfolie toe, samen met de helft van het water.
  • Gebruik een keukenrobot of je handen om het deeg te mengen.
  • Voeg steeds een beetje water toe, totdat de bloem helemaal is opgenomen in het deeg. Je hebt misschien niet al het water nodig.
  • Kneed ongeveer acht minuten met de hand of vijf minuten met de keukenrobot.
  • Laat het deeg ongeveer een uur rijzen op kamertemperatuur, of tot het ongeveer in volume is verdubbeld, in een met huishoudfolie overdekte kom.
  • Snij ondertussen de ui in dunne ringen en bak de uienringen in wat olijfolie in een koekenpan op middelhoog vuur totdat ze mooi zacht en bruin zijn.
  • Rol na de rijstijd het deeg uit tot een rechthoekige lap van ongeveer één centimeter dik. Gebruik hiervoor een deegroller of je handen. Het is handig om je aanrecht even met wat olie te besprenkelen, zodat het deeg niet gaat plakken.
  • Smeer de mosterd gelijkmatig uit over de deeglap en verdeel hierover de gebakken uienringen en vervolgens 2/3 van de geraspte gruyère.
  • Rol de deeglap voorzichtig op, zo strak als je kunt.
  • Leg de deegrol in een spiraalvorm op een bakplaat bekleed met bakpapier.
  • Dek het deeg af met een schone theedoek en laat het nog ongeveer 30 minuten narijzen.
  • Verwarm ondertussen de oven voor op 180 graden.
  • Strooi de rest van de gruyère over het brood en bak het ongeveer 30 minuten in de voorverwarmde oven.
  • Laat het brood minimaal 20 minuten afkoelen als het uit de oven komt, het blijft een vrij zacht en luchtig brood. 

 


Meer ideeën voor de paasbrunch (of -lunch)!

Jessi, gastredacteur, schrijft en schrijft ook voor haar blog Bakken zonder Beesten.

Redacteuren gezocht

Heb je zin om ons team te versterken? Wij zijn op zoek naar nieuwe culinaire redacteuren, gastredacteuren en restaurantgidsredacteuren.. Ben je geïnteresseerd? Lees hier verder!

kookworkshop

Vaak gelezen

Rabarbercake met crumble
Bij het voorjaar hoort rabarber en daarom bakken we een rabarbercake met een lekkere crumblelaag...
Pruimentaartjes met steranijs
Elke zomer kijk ik  uit naar de pruimentijd, maar laatst hoorde ik van iemand die niet wist...
Schwarzwälder Kirschtorte
Afgelopen juni kwam een kinderwens in vervulling: vakantie vieren in het Zwarte Woud, de wereld van...
Frambozencake met chocoladeroom
Een stuk vruchtencake kan altijd, maar versierd met chocolade-eitjes wordt het een echte...
Frambozen-amandelcupcakes
Vandaag bakken we smeuïge frambozencupcakes met amandel. Gezellig om samen te bakken en van te...

Volg ons op

 

Twitter logo

horecarama

dekbeddiscounter